New Delhi, Delhi
GST No. 07BNTPK2153D1Z0
Call 08047822561 85% Response Rate
Send Enquiry
| Current Rating | 500A |
| MCB Count | TPN |
| Model Name/Number | DB |
| IP Rating | IP44 |
| Material | Mild Steel |
| Number Of Ways | 12 |
| Phase | Single and Three Phase |
| Voltage | 220-440 V |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Power Source | Electric |
A distribution board (also known as panelboard, breaker panel, or electric panel) is a component of an electricity supply system that divides an electrical power feed into subsidiary circuits while providing a protective fuse or circuit breaker for each circuit in a common enclosure.
View Complete details